Latest Post

PZP a čelné sklo PZP Kooperativa

Ako sme už v minulých článkoch písali, neraz sa v živote vyskytne chvíľka, kedy súrne potrebujeme peniaze. Rôzne nepredvídateľné okolnosti zapríčinia, že nemáme dostatok nasporené, alebo sme napríklad boli na dovolenke, pričom sa následne vyskytla situácia vyžadujúca si väčší obnos peňazí. Skvelou správou je to, že nech vás zasiahne akákoľvek situácia, vyriešiť sa to dá pôžičkou. Druhov pôžičiek je viacero, dnes si povieme viac o nebankových pôžičkách.

Čím sú pôžičky od nebankových spoločností charakteristické?

Pôžičky od nebankových spoločností sú charakteristické najmä tým, že peniaze môžete získať bez zbytočných otázok a zdĺhavého vybavovania a papierovačiek. Často dokonca ani nemusíte dokladovať svoje príjmy. Pôžičky od nebankových spoločností sú pre každého. Dostať sa k nim môžete v rámci spotrebiteľských úverov na čokoľvek. Nemusíte si požičiavať veľa peňazí, ak potrebujete napríklad 350 €, požičiate si iba 350 €. Je tu však aj možnosť vyšších pôžičkách, napríklad v sume 6000 €, 8000 €, pričom splatnosť býva do niekoľkých rokov.

Nebankových úverov je veľa, medzi najčastejšie však patria napríklad tieto:

 • pôžičky bez potvrdenia príjmu,
 • pôžičky bez registra,
 • pôžičky do 24 hodín,
 • nebankové pôžičky na zmenku
 • pôžičky pred výplatou

 

Čo sa týka úrokov, každá spoločnosť, ktorá ich poskytuje, si vytvára individuálnu úrokovú sadzbu, pričom skutočná úroková sadzba je často skrytá do poplatku za poskytnutie úveru.

Ako rýchlo budete mať požičané peniaze?

Ak všetko prebehne tak ako má, peniaze už môžete mať pokojne aj do 24 hodín. Mnoho nebankoviek má dokonca v ponuke aj úvery, ktoré sú určené práve pre podnikateľov alebo pre firmy.

Aké podmienky by ste mali splniť, ak chcete pôžičku od nebankovej spoločnosti?

Pri väčšine nebankových spoločností je potrebné splniť nasledujúce podmienky:

 • Žiadateľ o takúto pôžičku musí byť spôsobilý na právne úkony
 • Žiadateľ o pôžičku má mať vek 18 rokov a viac
 • Žiadateľ o pôžičku má predložiť 2 doklady totožnosti – občiansky preukaz a druhý doklad totožnosti
 • Žiadateľ o pôžičku pochopiteľne musí dať súhlas so spracovaním jeho osobných údajov
 • Okrem vyššieho bodu musí žiadateľ o pôžičku vyjadriť súhlas s overením v úverových registroch a registroch dlžníkov
 • Žiadateľ o pôžičku je povinný preukázať príjem. Tento bod však neplatí pre všetky nebankovky.

Nebankovú pôžičku môže získať človek, ktorý má aspoň nejaký príjem, taktiež niekto, na koho sa nevzťahuje žiadna exekúcia, nemal by sa tiež nachádzať v zozname dlžníkov. Pôžička od nebankových spoločností je však najdostupnejšia pre tých, ktorí vedú podnik minimálne po dobu 12 mesiacov, teda jeden rok. Ak ste však napríklad mamička na materskej, aj vy môžete získať pôžičku.

Pôžička na auto

Rozhodli ste sa pre kúpu nového auta, ale nemáte dostatočnú sumu a Vaše financie nestačia na zaplatenie nového vozidla? V takejto situácii sa už ocitol nie jeden človek a v dnešnej dobe sa to stáva čoraz častejšie. S vyriešením tejto situácie vám poradíme, ktorý úver na auto je najvýhodnejší.

Ľudia sa veľmi často rozhodujú medzi lízingom a úverom na auto od Cetelemu. V prípade pôžičky ste však majiteľom vozidla ihneď Vy a to je pre mnohých ľudí veľkým lákadlom. Pôžičku na auto poskytujú banky aj nebankové spoločnosti. Banky ako pri každej pôžičke majú prísnejšie podmienky a kritériá a vybavenie pôžičky môže trvať dlhšie.

Pôžička na auto má svoje výhody aj nevýhody. Jedna z najväčších výhod je rýchlosť vybavenia pôžičky. Pôžičku si môžete vybaviť on-line z pohodlia domova. Pri pôžičke na auto nemusíte zložiť žiadnu akontáciu vopred. Ak by ste sa rozhodli pre lízing, museli by ste mať havarijné poistenie, ktoré zvyšuje cenu. Pri pôžičke na auto nemusíte mať havarijné poistenie. Nebankové spoločnosti nenahliadajú do registra dlžníkov.

Pri bankách je proces vybavenia pôžičky komplikovaný a býva zdĺhavý. Pri nebankových spoločnostiach je to už o niečo ľahšie. Pokiaľ splácanie Vašej pôžičky bude bezproblémové, nebankové spoločnosti Vám peniaze budú požičiavať aj naďalej. Toto platí tiež pri bankách. Pri pôžičke na auto však nežiadate o malé peniaze. Doba splácania trvá teda od niekoľkých mesiacov až po niekoľko rokov.

Pred tým ako budete o pôžičku žiadať si všetko poriadne premyslite. Rozdiel pri poskytnutí pôžičiek je už aj v tom, či si budete kupovať nové auto alebo používané. Spoľahlivými poskytovateľmi pôžičky na auto sú naša najväčšia banka Slovenská sporiteľňa, VÚB banka, Quatro – QuatroCar, Cetelem a iné.

Na čo si dať pozor?

Nebankových spoločností na trhu je pomerne dosť, preto by si každý, kto o tom uvažuje, mal najprv prejsť všetky dostupné. Ponuka nebankových spoločností je pomerne pestrá a rôznorodá, takže každý žiadateľ má z čoho vyberať. Ideálne je, ak porovnáte úvery týchto spoločností, aby sa vám nestalo, že si vyberiete niečo, čo vám skôr uškodí ako pomôže.

Pridaj komentár