Latest Post

PZP a čelné sklo PZP Kooperativa

V prípade puklín na čelných sklách automobilov je to večný boj s poisťovňami. Nie vždy sa podarí uplatniť poistnú udalosť tak, aby došlo k preplateniu škody. Denno-denne sa odohrá na slovenských cestách množstvo prípadov, kedy dochádza k čiastočným alebo plným poškodeniam čelného skla. V prípade malej puklinky je možné sklo lokálne opraviť za pár desiatok eur. Ak je puklina po celej šírke skla je nutná kompletná výmena skla kde si pripravte stovky eur.

Čo robiť v prípade puknutého skla?

Škoda musí byť spôsobená prevádzkovaním vozidla. Ak Vám pukne sklo a vinníka nenájdete, nepochodíte. Zastavte vinníka, škodu zadokumentujte a spíšte všetky potrebné papiere pre poisťovňu. Ak dokážete jednoznačne preukázať, ktorým vozidlom bola spôsobená škoda máte vyhraté. Žiaľ ak máte aj svedkov nemusí to byť vopred vyhratý boj.

Poisťovňa mi neuznala škodu

Ak máte iba základné PZP bez pripoistenia čelného skla šanca na vyplatenie škôd je malá. Najväčšia pravdepodobnosť je ak máte v aute kamerový systém, ktorý jednoznačne zachytil lietajúci kamienok do Vášho skla a auto s ŠPZ, od ktorého to smerovalo. Ak Vám škoda nebude uznaná ostáva iba súdny spor. Netreba sa ho obávať, štatisticky máte vyššiu šancu na výhru ako poisťovňa. Zoberie Vám to však energiu a čas na viac. Takže súdny spor a jeho otváranie je na Vás.

Havarijné poistenie

Ak chcete mať istotu, že bude Vaše čelné sklo preplatené ostávajú Vám dve možnosti. Prvou z nich je pripoistenie čelného skla. Kde si k základnému PZP priplatíte balík navyše, môžete voliť medzi čelným sklom a medzi poistením všetkých skiel na vozidle. Ponuky poisťovní sú rôzne, každá z nich má svoje vlastné balíky a príslušné cenníky. Druhá možnosť je havarijné poistenie kryjúce aj škody spôsobené na čelnom skle. Obe možnosti ponúkajú luxus a to najmä z hľadiska, že nemusíte naháňať vinníka, zisťovať si jeho údaje, dokumentovať a spisovať si fakty z miesta nehody. S havarijným poistením máte istotu, že vaša škoda bude preplatená. Ponuky havarijného poistenia si môžete zistiť online cez kalkulačku.

Pridaj komentár